Çinli Otomotiv Devi TÜrkiye’de Üretim Yapacak : Hedefi 50 Bin Araç !

Neden Türkiye?

SWM Motor Türkiye’de yoğun bir ilgi görüyor.

Türkiye, uzun vadeli iş geliştirme açısından yüksek potansiyele sahip bir bölge.

Ülkede nitelikli iş gücü mevcut.

Türkiye’den Balkan ülkeleri ve AB bölgesine ihracat yapılması kolay.

Ne Üretecekler?

SUV modelleri

Hibrit ve elektrikli araçlar

Ticari araçlar

Ne Zaman Üretmeye Başlayacaklar?

Net bir tarih verilmedi.

Yatırım projesi için devlet desteği kritik önem taşıyor.

Şirket yetkilileri, tüm detayları netleştirmek için aktif olarak çalışıyor.

Bu Yatırımın Türkiye’ye Katkıları Neler Olacak?

Yeni yatırımlar ve istihdam imkanları

Yerli otomotiv sanayisinin gelişmesi

Türkiye’nin ihracat kapasitesinin artması

SWM Motor Hakkında:

İtalyan bir motosiklet markası olarak 1950’lerde kuruldu.

2019’da Çinli Shineray Group tarafından satın alındı.

SUV ve motosiklet üretiyor.

Türkiye’ye 2023 yılında giriş yaptı.

Şirketin Türkiye temsilcisi ATMO Group’tan yapılan açıklamaya göre, SWM Motor, 2023 yılı sonunda giriş yaptığı Türkiye pazarını, global büyüme stratejisinin merkezlerinden biri olarak belirledi. Şirket, bu kapsamda Türkiye’de üretim yapmak için başvuruda bulundu. ATMO Group, üretim girişimiyle agresif büyümesini yeni bir seviyeye taşıdı.

SWM Motor, kısa süre önce giriş yaptığı Türkiye pazarında G01, G01F, G03F ve elektrikli hafif ticari X30L EV modelleriyle Türk tüketicisinin karşısına çıktı. SWM Motor Türkiye, haziran ayı itibarıyla G05 isimli yeni D-SUV modeliyle ürün gamını genişletti.

Açıklamada, konuya ilişkin görüşleri yer alan ATMO Group Üst Yöneticisi (CEO) Anton Chernov, markaya Türkiye’de ilginin yoğun olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı; “ATMO Group olarak Türkiye’de yatırım yapmaya ve daha fazla proje geliştirmeye ilgi duyuyoruz. Türkiye’deki çalışan sayımız geçen yıla göre iki katına çıktı. Gelirimiz her yıl artıyor ve gelişim için uzun vadeli bir planımız var. Şu anda yıllık 50 binden fazla araç üretim kapasitesine sahip bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz. Üretim tesisi, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda Balkan ülkeleri ve AB bölgesindeki diğer pazarlara da ihracata odaklanacak. Türkiye’de üretim için aylar öncesinden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmelere başladık. Ayrıca Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni projelerimiz için güçlü yerel ortaklarla aktif olarak iletişim halindeyiz. Ancak yatırım projesi hakkındaki nihai karar, devletten sağlanan destek tedbirlerine bağlı olacaktır.”

Kaynak:AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir